Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

ZOSTAW NAM SWÓJ NUMER
ODDZWONIMY DO CIEBIE W GODZINACH: 8:00 – 16:00

  CZAS NA NOWEGO LIDERA. NAPISZ PROSZĘ, W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

   Test na przeciwciała koronawirusa SARS-CoV-2 IgG/IgM

   Strona główna/Blog/Test na przeciwciała koronawirusa SARS-CoV-2 IgG/IgM

   Szanowni Państwo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadzamy do naszej oferty szybki test do wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2. Test przedstawia wynik w 10 minut.

   Oferowany przez nas test jest testem produkowanym w Europie przez firmę Edinburgh Genetics Limited z Wielkiej Brytanii.

   Szybki test na koronawirusa SARS-CoV-2 marki Edinburgh Genetics jest testem kasetowym chromatograficznym, który ma na celu wykrycie antygenów IgG oraz IgM.

   Koronawirus (CoV) należy do rodziny Coronaviridae i dzieli się na trzy typy: α, β i γ. Alfa i beta są chorobotwórcze tylko dla ssaków, a gamma powoduje głównie infekcje u ptaków. Wirus CoV jest przenoszony głównie poprzez bezpośredni kontakt z wydzielinami lub poprzez aerozole i kropelki. Istnieją również dowody na to, że może on być przenoszony drogą kałowooralną. Nowatorski koronawirus SARS-CoV-2 został odkryty w 2019 roku w Wuhan w Chinach, gdzie wystąpiły przypadki wirusowego zapalenia płuc, a objawami klinicznymi były gorączka, zmęczenie, kaszel i inne objawy. Mogą one szybko przekształcić się w ciężkie zapalenie płuc, niewydolność oddechową, wstrząs septyczny, niewydolność wielonarządową i ciężkie zaburzenia metabolizmu kwasowo-zasadowego, itp.

   Test wykazuje się bardzo wysoką dokładnością. Na podstawie przeprowadzonych badań, gdzie łącznie przebadano 272 przypadki: 126 (pozytywnych) pacjentów potwierdzonych klinicznie i 146 niezakażonych (negatywnych). Uzyskano następujące wyniki skuteczności testów:

   • Czułość – 98,43%,
   • Swoistość – 99,31%.

   Więcej informacji tutaj oraz na dedykowanej stronie.