Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

ZOSTAW NAM SWÓJ NUMER
ODDZWONIMY DO CIEBIE W GODZINACH: 8:00 – 16:00

  CZAS NA NOWEGO LIDERA. NAPISZ PROSZĘ, W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

   Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej – sprawdź harmonogram naborów na 2023

   Strona główna/Blog/Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej – sprawdź harmonogram naborów na 2023

   Przedsiębiorstwa, samorządy i inne podmioty, jak operatorzy systemów dystrybucji energii, czy Polskie Linie Kolejowe mogą skorzystać z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej! Konkursy będą organizowane w dwóch trybach – konkurencyjnym i niekonkurencyjnym. W naborach dla beneficjentów czeka niemal 9 mld zł, co równa się około 74% całego budżetu przeznaczonego na realizację programu. 

   Na początek rusza konkurs na nowych animatorów Platform Startowych, umożliwiając im rozpoczęcie innowacyjnych pomysłów na biznes w Polsce Wschodniej. Kolejne miesiące zaowocują w rozpoczęcie kolejnych konkursów o dotację dla firm z regionów Polski Wschodniej na działania, takie jak:

   • Wzornictwo w MŚP – to szansa dla firm, które swój rozwój upatrują w zmianach w zakresie innowacji wzorniczych. Łączny budżet to 100 mln zł. 
   • Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP – ma na celu wsparcie dla firm w zakresie opracowania i egzekucji nowego modelu biznesowego, który będzie odpowiedzią na wyzwania rynkowe wynikające ze zmian klimatycznych, środowiskowych i regulacji związanymi z Europejskim Zielonym Ładem. Łączny budżet to 10 mln zł. 
   • Automatyzacja i robotyzacja produkcji – o dotację mogą ubiegać się firmy, które planują zmianę modelu prowadzenia działalności w oparciu o rozwiązania Przemysłu 4.0. Budżet w konkursie to 100 mln zł, a nabory rozpoczną się już w sierpniu tego roku. 
   • Dotacja dla start-upów – wystartuje już we wrześniu i będzie to szansa dla wszystkich firm typu start-up, które z sukcesem zakończyły inkubację w Platformach Startowych. Budżet konkursu to 60 mln zł.

   Program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej to kontynuacja wsparcia dla województw zlokalizowanych na wschodzie kraju, celem przyspieszenia ich rozwoju. Program jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i jego naczelnym priorytetem jest utrwalenie warunków sprzyjającym konkurencyjności gospodarki oraz wyższej jakości życia, aż w sześciu województwach Polski Wschodniej: 

   • Warmińsko-mazurskie 
   • Podlaskie 
   • Lubelskie
   • Świętokrzyskie 
   • Podkarpackie
   • Mazowieckie z wyłączeniem Warszawy i powiatów otaczających 

   Po więcej informacji odsyłamy na stronę: https://www.fepw.gov.pl/strony/dowiedz-sie-wiecej-o-programie/o-programie/