Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

ZOSTAW NAM SWÓJ NUMER
ODDZWONIMY DO CIEBIE W GODZINACH: 8:00 – 16:00

  CZAS NA NOWEGO LIDERA. NAPISZ PROSZĘ, W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

   Ruszają pierwsze nabory programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego

   Strona główna/Blog/Ruszają pierwsze nabory programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego

   Już w kwietniu rozpoczną się pierwsze nabory programu Fundusze Europejskie dla województwa śląskiego, w ramach którego zaplanowano dofinansowania na blisko 10 mld złotych. 

   Koniec lata – sierpień 2023 – przyniesie nam rozpoczęcie naboru do konkursu na badania, rozwój i infrastrukturę, a także tworzenie oraz prace badawczo-rozwojowe w przedsiębiorstwach. Naczelnym celem jest rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych oraz wykorzystywanie nowoczesnych technologii. Udział w programie mogą wziąć duże, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz przedsiębiorstwa w ramach konsorcjów przemysłowych i naukowo-przemysłowych. Co ważne to wymóg projektowy, w ramach którego projekty będą musiały wpisywać się w co najmniej jedną z regionalnych inteligentnych specjalizacji województwa śląskiego, jak energetykę, medycynę, zieloną gospodarkę lub przemysły wschodzące. 

   Kolejny nabór w regionie województwa śląskiego rozpocznie się już na jesień, w październiku 2023 i dotyczy rozwoju przedsiębiorczości – EFRR. Celem Programu jest wzmacnianie trwałego wzrostu i konkurencyjności MŚP poprzez tworzenie miejsc pracy w MŚP, w tym przez instytucje produkcyjne. W ramach projektu przewidywane jest zaprojektowanie i wdrożenie systemu wsparcia w formie voucherów dla nowo powstających i istniejących firm, do wykorzystania zgodnie z indywidualnymi potrzebami – na zdefiniowane usługi proinnowacyjne i rozwojowe. 

   Urząd marszałkowski województwa śląskiego planuje przeprowadzenie 78 naborów w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląska, na łączną kwotę 9,6 mld złotych w samym 2023 roku. 

   Szczegółowe informacje oraz harmonogram znajdą Państwo na rządowej stronie internetowej: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/skorzystaj/harmonogramy-naborow-wnioskow/harmonogramy-2023/harmonogram-naborow-wnioskow-w-programie-fundusze-europejskie-dla-slaskiego-2021-2027/