Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

ZOSTAW NAM SWÓJ NUMER
ODDZWONIMY DO CIEBIE W GODZINACH: 8:00 – 16:00

  CZAS NA NOWEGO LIDERA. NAPISZ PROSZĘ, W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

   Sprawdź kryteria wyboru projektów dla Kredytu technologicznego w ramach Programu FENG 

   Strona główna/Blog/Sprawdź kryteria wyboru projektów dla Kredytu technologicznego w ramach Programu FENG 

   Sprawdź kryteria wyboru projektów dla Kredytu technologicznego w ramach Programu FENG 

   Zakończyło się już drugie posiedzenie Komitetu Monitorującego Programu FENG 2021-2027. Przyjęto na nim kryteria wyboru projektów dla Kredytu Technologicznego w ramach 2. Priorytetu FENG „Środowisko sprzyjające innowacjom”, który cieszył się największą popularnością wśród przedsiębiorców obok konkursów Szybka ścieżka i Badania na rynek. 

   Od 23 marca 2023 r. przedsiębiorcy mogą składać pierwsze wnioski o częściową refundację kredytu przeznaczonego na realizację innowacyjnego projektu. Nabór zostanie ogłoszony już 09 marca, a jego zakończenie zaplanowane jest na 31 maja 2023 r. 

   Instytucja przyjmująca napływające wnioski to Bank Gospodarstwa Krajowego. 

   Dodatkowo członkowie Komitetu Monitorującego Program FENG przyjęli kryteria wyboru projektów dla instrumentów finansowych dostępnych w ramach Programu, które między innymi mają na celu wsparcie i rozwój polskich przedsiębiorstw typu start-up. Ponadto mają one ułatwić przedsiębiorcom dostęp do finansowania bankowego. Instrumenty finansowe stanowią ponad 10% budżetu Programu FENG, czyli około 820 mln euro. 

   Ponadto informujemy, że na stronie internetowej MFiPR został opublikowany harmonogram naborów do Programu Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027, na cały rok 2023. Harmonogram zawiera łącznie 27 zaplanowanych konkursów.