Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

ZOSTAW NAM SWÓJ NUMER
ODDZWONIMY DO CIEBIE W GODZINACH: 8:00 – 16:00

  CZAS NA NOWEGO LIDERA. NAPISZ PROSZĘ, W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

   „Wzornictwo MŚP” dla przedsiębiorców z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027

   Strona główna/Blog/„Wzornictwo MŚP” dla przedsiębiorców z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027

   Program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 stworzony został z myślą o wspieraniu rozwoju i innowacyjności w regionach wschodnich Polski. W ramach tego programu ogłoszono konkurs „Wzornictwo MŚP”, który stanowi ważny element dla przedsiębiorców z tej części kraju. Konkurs ten oferuje nie tylko znaczące możliwości finansowe, ale także promuje znaczenie wzornictwa dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Polsce Wschodniej.  

   Wzornictwo odgrywa istotną rolę w tworzeniu konkurencyjnych produktów i usług. Jest to element, który wyróżnia przedsiębiorstwa na rynku, przyciągając klientów swoją estetyką, funkcjonalnością i innowacyjnym podejściem do projektowania. Dlatego też rozwój wzornictwa staje się coraz bardziej istotny dla przedsiębiorców, zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw, które często mają mniejsze możliwości finansowe i potrzebują wsparcia w tym obszarze.

    

   Konkurs „Wzornictwo MŚP”

    

   Nabór do konkursu „Wzornictwo MŚP” rozpoczął się już 09 maja 2023, a przedsiębiorcy mogą składać wnioski, aż do 29 sierpnia 2023r. Konkurs skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw z Polski Wschodniej, które chcą wzmocnić swoje zdolności projektowe i wprowadzić innowacyjne rozwiązania na rynku. Konkurs oferuje nie tylko dofinansowanie, ale również profesjonalne wsparcie w zakresie rozwoju projektów wzorniczych.

   Głównym celem konkursu jest zachęcenie MŚP do inwestowania we wzornictwo, jako elementu strategii biznesowych. Przedsiębiorcy mają szansę zdobyć środki finansowe na rozwój projektów wzorniczych, które mają potencjał wpływu na konkurencyjność ich firm oraz rozwój regionalny. Konkurs stanowi również platformę do promocji polskiego wzornictwa i pokazania potencjału wschodnich regionów Polski.

    

   Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 zapewniają znaczące środki finansowe, które mogą być wykorzystane na różne cele związane z projektami wzorniczymi. Łączny budżet konkursu wynosi 100 mln zł, a maksymalne dofinansowanie projektu nie może przekroczyć 3 mln zł. 

    

   Przedsiębiorcy zainteresowani uczestnictwem w konkursie muszą złożyć odpowiednie dokumenty aplikacyjne, które obejmują opis projektu, plan finansowy, harmonogram realizacji oraz analizę wpływu na rozwój regionalny. Zgłoszenia są poddawane ocenie przez specjalistów w dziedzinie wzornictwa i ekspertów z zakresu rozwoju regionalnego, którzy oceniają zarówno wartość innowacyjną projektu, jak i jego potencjalny wpływ na rozwój regionalny. Z programu dofinansowywane będą projekty nastawione na biznes, adaptację miast do zmian klimatu, rozwój niskoemisyjnej mobilności miejskiej, ochronę bioróżnorodności, rozwój inteligentnych sieci dystrybucji energii, zwiększenie dostępności kolejowej i drogowej oraz rozwój zrównoważonej turystyki. 

   Budżet programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027 wyniesie 12 mld 428 mln zł.