Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

ZOSTAW NAM SWÓJ NUMER
ODDZWONIMY DO CIEBIE W GODZINACH: 8:00 – 16:00

  CZAS NA NOWEGO LIDERA. NAPISZ PROSZĘ, W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

   Kredyt Ekologiczny: Nowy Instrument Wsparcia dla Inicjatyw Proekologicznych

   Strona główna/Blog/Kredyt Ekologiczny: Nowy Instrument Wsparcia dla Inicjatyw Proekologicznych

   W odpowiedzi na coraz większe wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi oraz ochroną środowiska, wprowadzono nowy instrument finansowy – Kredyt Ekologiczny. Jest to innowacyjne narzędzie wspierające projekty o charakterze proekologicznym, które ma na celu stymulowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

   Kredyt Ekologiczny został zaprojektowany w taki sposób, aby wspierać zarówno przedsiębiorstwa, jak i jednostki społeczne, które dążą do realizacji projektów o pozytywnym wpływie na środowisko. Może być wykorzystywany w różnych sektorach, takich jak energetyka odnawialna, gospodarka odpadami, transport ekologiczny, budownictwo zrównoważone i wiele innych.

   Główną cechą Kredytu Ekologicznego jest fakt, że oferuje on preferencyjne warunki finansowe dla projektów proekologicznych. Oznacza to, że otrzymujący ten kredyt mogą skorzystać z niższych stóp procentowych, dłuższego okresu spłaty i elastycznych warunków umowy. Takie korzystne warunki mają na celu zachęcenie do większej liczby inicjatyw proekologicznych i przyspieszenie transformacji w kierunku bardziej zrównoważonej gospodarki.

   Termin naboru wniosków dla Kredytu Ekologicznego został określony na 17 sierpnia 2023 roku. Oznacza to, że wszelkie zainteresowane podmioty mają czas do tego dnia na zgłaszanie swoich projektów. Po zakończeniu terminu naboru, wnioski zostaną poddane ocenie pod względem ich zgodności z założeniami Kredytu Ekologicznego oraz ich potencjałem do generowania pozytywnego wpływu na środowisko. Dofinansowanie stanowi refundację części kapitałowej kredytu ekologicznego przeznaczonego na pokrycie kosztów kwalifikowanych, poniesionych przez beneficjenta na realizację inwestycji. Poziom dofinansowania klasyfikuje się na poziomie do 70%, zależne od lokalizacji inwestycji oraz wielkości przedsiębiorstwa wnioskującego o dofinansowanie, a także rodzaju planowanych działań.

   Ważnym aspektem Kredytu Ekologicznego jest również to, że nie jest on jedynie narzędziem finansowym. Oprócz udzielenia wsparcia finansowego, instytucja odpowiedzialna za ten program oferuje również doradztwo i ekspertyzę w zakresie projektów proekologicznych. To dodatkowe wsparcie ma na celu pomóc beneficjentom w osiągnięciu jak największych korzyści z ich inicjatyw, zapewniając im niezbędne narzędzia i wiedzę.

   Kredyt Ekologiczny jest obiecującym narzędziem, które może przyczynić się do zwiększenia inwestycji w projekty ochrony środowiska. Ma on potencjał do stymulowania innowacji, tworzenia miejsc pracy, poprawy jakości życia i przyspieszenia transformacji na bardziej zrównoważoną przyszłość.

   Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem Kredytu Ekologicznego dla swojego projektu, zachęcamy do skorzystania z tej szansy i złożenia wniosku przed 17 sierpnia 2023 roku. Pamiętaj, że każda inicjatywa proekologiczna ma potencjał do dokonania pozytywnych zmian, a Kredyt Ekologiczny może pomóc Ci w ich osiągnięciu.