Bądź na bieżąco, zapisz się do newslettera!

ZOSTAW NAM SWÓJ NUMER
ODDZWONIMY DO CIEBIE W GODZINACH: 8:00 – 16:00

  CZAS NA NOWEGO LIDERA. NAPISZ PROSZĘ, W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

   Rusza nabór wniosków o objęcie wsparciem dla przedsięwzięć związanych z transformacją cyfrową

   Strona główna/Blog/Rusza nabór wniosków o objęcie wsparciem dla przedsięwzięć związanych z transformacją cyfrową

   Transformacja cyfrowa, robotyzacja, sztuczna inteligencja, cyfryzacja procesów, technologii, produktów lub usług – to jedne z najbardziej głośnych tematów ostatnich lat! Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności rozpoczyna inwestycję, której celem jest realizacja przedsięwzięć polegających na wdrażaniu rozwiązań przyczyniających się do transformacji cyfrowej. 

   Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o objęcie wsparciem w trybie konkursowym dla wszystkich przedsięwzięć związanych właśnie z transformacją cyfrową. W ramach inwestycji udzielane będą dotacje. Alokacja finansowa ze środków unijnych wynosi ponad 2 miliardy złotych, w tym 1 004 962 707 zł na przedsięwzięcia wybrane w otwartym konkursie. 

   Należy pamiętać, że minimalna wartość przedsięwzięcia nie może być niższa aniżeli 8 000 000 złotych i nie wyższa niż 140 000 000 zł. 

    

   Składanie wniosków: 

   Wnioski będą przyjmowane do 14.09.2023 r. 

   Wnioskodawcy proszeni są o wypełnienie formularza, który stanowi załącznik nr 2 do regulaminu i przesłanie poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Ministerstwa Aktywów Państwowych na platformie EPUAP. Złożony wniosek musi zostać zwieńczony elektronicznym podpisem przez osoby upoważnione do reprezentowania przedsiębiorstwa. 

   Dodatkowo Wnioskodawcy zobligowani są do wypełnienia zgodnie z instrukcją, kwestionariusza CST2021 za pośrednictwem aplikacji WOD2021 w Centralnym Systemie Teleinformatycznym, dostępnym pod adresem: https://sso.cst2021.gov.pl.

    

   Na co przyznawane jest wsparcie?

   Wsparcie w ramach inwestycji mają szansę uzyskać te przedsięwzięcia, których celem jest wdrażanie rozwiązań przyczyniających się do transformacji cyfrowej. Priorytetem będą objęte projekty związane z robotyzacją, sztuczną inteligencją lub cyfryzacją procesów, technologii, produktów lub usług. Przedsięwzięcia zgłaszane do objęcia wsparciem powinny obejmować określony zakres rzeczowy, między innymi: wykorzystaniem sztucznej inteligencji do zarządzania procesami biznesowymi, wdrażaniem inteligentnych linii produkcyjnych i budowę inteligentnych fabryk, wdrażanie wysokospecjalistycznych cyfrowych miejsc pracy, itp.

   Po więcej informacji, materiały i szczegółowe wytyczne zachęcamy do odwiedzenia strony rządowej: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/inwestycje-wspierajace-robotyzacje-i-cyfryzacje-w-przedsiebiorstwach–tryb-konkursowy